Polowania

 

1. Łoś kanadyjski zachodni Alces alces andersoni: środkowo-północna Kolumbia Brytyjska

Terminy od 10.09 do 05.11. Polowanie to może być połączone z baribalem i mulakiem. Wilk w cenie polowania.

 • Polowanie 10 dni, 2:1 (jeden podprowadzający na dwóch myśliwych) $8400

 • Polowanie 10 dni, 1:1 (jeden podprowadzający na jednego myśliwego) $9500


 

2. Łoś kanadyjski zachodni Alces alces andersoni: północna Kolumbia Brytyjska

Terminy od 10.09 do 20.10. Sposób polowania przy użyciu koni, łodzi rzecznych, wloty hydroplanem. Na terenach bardziej dostępnych transport kładami. Polowanie to może być połączone z wapiti, karibu, kozłem śnieżnym lub mulakiem. Jeśli doszło do pozyskania drugiego z tych gatunków, należna jest opłata $3700. Baribal, wilk i wędkowanie w cenie polowania.

 • Polowanie 10 dni, 1:1 (jeden podprowadzający na jednego myśliwego) $100003. Baribal Ursus americanus: środkowo-północna Kolumbia Brytyjska

Terminy od 01.05 do 15.06. Polowanie to daje możliwość obserwowania wielu niedźwiedzi. Wilk w cenie.

 • Polowanie 5 dni, 1:2 (jeden podprowadzający na dwóch myśliwych) $3600 

 • Polowanie 5 dni, 1:1 (jeden podprowadzający na jednego myśliwego) $4400

 • Pozyskanie drugiego baribala $1000 US4. Gryzli Ursus arctos horribilis: północna Kolumbia Brytyjska

Terminy od 01.05 do 15.06 i od 01.09 do 01.11. Jesienne polowanie można połączyć z łosiem, baribalem, mulakiem, kozłem śnieżnym, czy wapity. Wilk w cenie polowania.

 • Polowanie 10 dni, 1:1 (jeden podprowadzający na jednego myśliwego) $10800, gdy doszło do pozyskania należna jest opłata za pozyskanie $5250

 • Honorarium (Ministerstwa Środowiska) $760 płatne od pozyskania


 

5. Owca Stona Ovis dalli stonei: północna Kolumbia Brytyjska

Terminy od 01.08 do 30.09. Sposób polowania przy użyciu koni i z podchodu. Wilk w cenie polowania.

 • Polowanie 10-14 dni, 1:1 (jeden podprowadzający na jednego myśliwego) $10000, Jeżeli doszło do pozyskania należna jest opłata za pozyskanie $12600 US

 • Honorarium (Ministerstwa Środowiska) $190 US płatne od pozyskania6. Kozioł śnieżny Oreamnos americanus: północna Kolumbia Brytyjska

Terminy od 15.08 do 15.10. Sposób polowania przy użyciu koni i z podchodu. Po pozyskaniu jest opcja dalszego polowania na wapiti, karibu, łosia i mulaka. Jeśli doszło do pozyskania drugiego gatunku należna jest opłata $3675. Baribal i wilk w cenie polowania.

 • Polowanie 10 dni, 1:1 (jeden podprowadzający na jednego myśliwego) $100007. Wilk Canis lupus occidentalis i Rosomak Gulo gulo: północna Kolumbia Brytyjska

Polowania na wab i przy nęciskach w okresie zimowym.

 • Polowanie 10 dni, 1:1 (jeden podprowadzający na jednego lub dwóch myśliwych) $45008. Puma Puma concolor ssp Missoulensis i ryś kanadyjski Lynx canadensis: środkowo-północna Kolumbia Brytyjska

Sposób polowania z psami gończymi. Terminy od listopada do końca marca. Możliwość pozyskania rysia 95% - 100%. Wilk w cenie.

 • Polowanie na pumę 8 dni, 1:1 (jeden podprowadzający na jednego myśliwego) prosimy o kontakt

 • Polowanie na rysia 6 dni, 2:1 (jeden podprowadzający na dwóch myśliwych) $4500

 • Polowanie na rysia 6 dni, 1:1 (jeden podprowadzający na jednego myśliwego) $5500


 

9. Ryby

Połowy na łososie z Pacyfiku, steelheady i golce Salvelinus confluentus, oraz Salvelinus malma na najbardziej atrakcyjnych rzekach wybrzerza Kolumbii Brytyjskiej. Sezon na steelheady i golce trwa przez kwiecień i maj. Od czerwca do końca września łowimy czawycze, ketę, gorbusze, nerkę, kiżucza, stealheada i golca. Spływy rzekami, łowienie z brzegów i z łodzi.

 • 5 dni, minimum dwie osoby $3675

 • Połowy Łososi i pstrągów na najlepszych rzekach Skeena, Bulkley, Kitsumkalum i innych


 

Inne informacje dotyczące polowań

 • Ceny polowań nr. 1, 8 i 9 obejmują wyżywienie, wszystkie koszta i podatki związane z pobytem po przylocie do Prince George w Kolumbii Brytyjskiej do czasu odwiezienia na lotnisko. Ceny nie obejmują ubezpieczenia turystycznego (by uzyskać informacji dotyczących tutejszych ubezpieczeń dla myśliwych prosimy o kontakt). Przelot następuje najczęściej przez Vancouver. Lot z Vancouver trwa godzinę. Po przylocie do Prince George myśliwy jest odbierany z lotniska i przewożony do kwatery głównej.

 • Ceny polowań nr. 2, 4, 5, 6 i 7 obejmują wyżywienie, wszystkie koszta i podatki związane z pobytem po przylocie do Prince George w Kolumbii Brytyjskiej do czasu odwiezienia na lotnisko. Ceny nie obejmują ubezpieczenia turystycznego (by uzyskać informacji dotyczących tutejszych ubezpieczeń dla myśliwych prosimy o kontakt). Po przylocie do Prince George myśliwy przewożony jest samolotem czarterowym do obozu głównego na północy prowincji. Lot ten zabukowany jest wcześniej przez firmę polowań. Limit bagażowy to 23 kg, każdy dodatkowy funt $1,31. Tutaj, w trakcie zmiany lotu konieczny może być nocleg w hotelu w Prince George.

 

Szczegóły

 

 • W cenach polowań wliczone są: podprowadzający, podatek federalny GST 5%, odstrzały i zezwolenie do wykonywania polowania, wstępne zabezpieczenie trofeum, zezwolenie eksportowe na wywóz trofeum, zakwaterowanie, wyżywienie, transport z lotniska do łowiska i spowrotem.
 • Ceny polowań nie zawierają: ubezpieczenia turystycznego (opcjonalne), ewentualnych kosztów preparatora, kosztu przesyłki trofeum do kraju, napiwków dla podprowadzającego które są zwyczajowo honorowane (z reguły 3% do 10% kosztu polowania), ewentualnych kosztów hoteli, restauracji i alkoholu.
 • Normalnie przedpłaty za polowanie nie są zwrotne gdy formularz rezerwacji został wypełniony i polowanie zabukowane. Przedpłaty są natomiast objęte tutujszym ubezpieczeniem turystycznym dla myśliwych. Dane ubezpieczenie oferuje zwrot kosztów i uwzględnia rezygnacje z wycieczki, przerwanie pobytu, ewakuacje z terenu i opiekę medyczną.
 • Pomagamy w wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, odstrzałów i zezwolenia do polowania. Załatwiamy wymagane zezwolenia na wywóz trofeów. Zajmujemy się też wstępną preparacją i wysyłką trofeów do kraju.   
 • Koszt pobytu dla osoby niepolującej to $250/dzień.
 • Broń można wynająć za $200 na czas całego polowania. Zaleca się jednak korzystanie z własnej broni. W przypadku polowania z kolegą, z jednym podprowadzającym, dwóch myśliwych ma opcje by przywieźć tylko jeden egzemplarz broni.
 • By wywieźć broń należy uzyskać zezwolenie na wywóz broni w Polsce, w celu polowania w Kanadzie. W trakcie przelotu broń musi znajdować się w twardym futerale. Amunicja maksimum 200 szt. musi być spakowana oddzielnie w walizce (lecz nie podręcznej), w twardym opakowaniu tak by się nie rozsypywała (najlepiej oryginalnym opakowaniu).
 • W trakcie lotu do Kanady należy mieć ze sobą deklaracje na posiadanie broni, gdzie jeden egzemplarz po podbiciu przez celnika na lotnisku jest traktowany jako zezwolenie na broń na czas określony, zwykle 60 dni. Daklaracje tą pomagamy wypełnić przed wylotem myśliwego do Kanady. Opłata za podbicie danej deklaracji wynosi ok $30 CAD i pobierana jest na lotnisku przez służby celne.

 

Wymagane dokumenty

 

1. Paszport (od 1.01.2009 na wjazd do Kanady wymagany jest paszport biometryczny).
2. Legitymacja łowiecka (oryginał oraz tłumaczenie na język angielski
potwierdzone przez notariusza lub tłumacza przysięgłego).
3. Zezwolenie na posiadanie broni (oryginał oraz tłumaczenie na język angielski potwierdzone przez notariusza lub tłumacza przysięgłego).

 

Przedpłaty

 

50% przedpłaty wymagane za polowanie rezerwowane w danym roku kalendarzowym. Reszta kwoty płatne po przylocie do Kanady lub, zależnie od firmy polowań 4 lub 6 tygodni przed rozpoczęciem polowania.
25% przedpłaty wymagane za polowanie rezerwowane
na przyszy rok kalendzarzowy. Drugie 25% przedpłaty płatne do pierwszego stycznia. Rezerwacji można dokonać na konto: Biuro polowań PG Taxidermy, Mariusz Hańczewski, nr. konta 50 1020 5558 1111 1620 6870 0040. W tytule należy podać: przedpłata za dany rodzaj polowania z datą polowania i nr. polowania. Przy dokonywaniu przedpłaty
przesyłamy i pomagamy wypełnić formularz rezerwacji danej firmy polowań.


 

Inne polowania

 

Możliwe polowania też w Yukonie, Terytoriach Północnozachodnich i Albercie na łosia z Yukonu, kodiaka, niedźwiedzia polarnego, morsa, owce Dalla, owce fanin, owce gruborogą, karibu górskie i tundrowe, piżmowca, bizona, wapiti, widłoroga i jelenia wirginijskiego 

telefon: 001-250-649-9770
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.